Domki Nad Morzem DZIEDZIC to obiekt położony na granicy miejscowości Dąbki i Bobolin. Miejscowości położone są na mierzei pomiędzy morzem a Jeziorem Bukowo. Mikroklimat charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod powietrzem. Uzdrowisko Dąbki i Bobolin położone są w centralnej części Pobrzeża Słowińskiego. Wybrzeże morskie w okolicy Dąbek jest płaskie, z szeroką piaszczystą plażą, otoczoną pasmem nadmorskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną. W południowej części miejscowości znajduje się jezioro Bukowo o powierzchni 18 km2. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się przepiękna sześciokilometrowa promenada leśna. Dąbki i Bobolin położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością rozległego jeziora Bukowo. Ten szczególny klimat, odznaczający się działaniem bodźców ochładzających, uwarunkowanych temperaturą powietrza, większą jego wilgotnością i silniejszym wiatrem typowym dla strefy kontaktowej ląd-powietrze, wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń.
Wpływ klimatu morskiego na organizm człowieka: Uzdrowisko Dąbki i Bobolin to czyste, wilgotne i chłodne powietrze, które bardzo dobrze wpływa na usprawnienie układu oddechowego. Przebywanie w tym klimacie sprzyja pogłębianiu się oddechu oraz zwiększeniu pojemności oddechowej płuc. Klimat nadmorski wybitnie korzystnie wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych i alergii, tak licznie występujących dzisiaj u dzieci i dorosłych. Aerozol morski powstaje poprzez uwalnianie się cząsteczek chlorku sodowego i innych składników mineralnych z wody morskiej w wyniku rozbijania się jej o brzeg, tarcia wiatru o powierzchnię wody oraz unoszenia się cząsteczek wody w procesie parowania. Koncentracja aerozolu jest największa na plaży, dlatego zalecane są spacery nad brzegiem morza, szczególnie przy wietrznej pogodzie (prędkość wiatru 4-8 m/s). Powietrze nadmorskie charakteryzuje się zwiększoną zawartością jodu. W ciepłej porze roku, podczas pogody słonecznej, występuje tzw. bryza morska i lądowa, spowodowana różnicami w nagrzaniu się powietrza nad morzem i lądem. To korzystne zjawisko biometeorologiczne wpływa na łagodzenie bodźców termicznych oraz na zwiększenie zawartości aerozolu morskiego i jodu w strefie przybrzeżnej, co ma duże znaczenie szczególnie dla aklimatyzacji dzieci w wieku od 3 do 6 lat, przyjeżdżających do Dąbek i Bobolina z bardzo zanieczyszczonych środowisk miejskich. Bodźce klimatu nadmorskiego, charakterystyczne dla tych miejscowości, prowadzą do usprawnienia mechanizmów termoregulacyjnych i hartowania organizmu , przebywanie w tym klimacie sprzyja zmniejszeniu wrażliwości na zmiany warunków meteorologicznych, a tym samym skłonności do przeziębień. Podstawowym wskazaniem klimatycznym w profilu chorób układu oddechowego są walory higieniczne powietrza, bez zanieczyszczeń pyłowych i gazowych. Dąbki i Bobolin, jako miejscowości o czystym powietrzu, spełniają w całej rozciągłości te wskazania - w promieniu wielu kilometrów nie ma źródeł emisji zanieczyszczeń, a duże obszary leśne stanowią dodatkową ochronę przed ich napływem. W powietrzu jest duża ilość fitoncydów o działaniu bakterio-bójczym, bakteriostatycznym i stymulującym układ oddechowy człowieka. Znaczne zróżnicowanie klimatu miejscowości (mikroklimat plaży, specyficzne warunki klimatyczne strefy nadmorskiej, zieleni leśnej - głównie sosnowego boru - i jeziora) sprzyjają dawkowaniu dzieciom różnych bodźców klimatycznych.
Bliskie sąsiedztwo Darłowa i Darłówka (6 km) poszerza wachlarz atrakcji, co gwarantuje zadowolenie gustów najbardziej wymagających Gości. Idealne warunki znajdą tu amatorzy spacerów i Nordic Walking (sprzyja temu plaża, lasy, oraz aleja spacerowo-joggingowa w Dąbkach o długości 6 km, położona pomiędzy jeziorem a morzem), amatorzy windsurfingu (idealne warunki na Jeziorze Bukowo), amatorzy żeglarstwa (Morze i Jezioro Bukowo), amatorzy wędkarstwa (20 gatunków ryb w Jeziorze Bukowo i morze), amatorzy jazdy konnej po plaży (Ranczo w Bobolinie), amatorzy zwiedzania (port w Darłówku, zabytki w średniowiecznym Darłowie), amatorzy wycieczek i rejsów statkiem (Morze i Jez. Bukowo), a przede wszystkim amatorzy plażowania, na których czekają czyste plaże i wspaniały polski Bałtyk.

Na zwolenników widowiskowych wydarzeń czekają:
Międzynarodowy Festiwal Latawców w Darłowie, Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa, Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych czy Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich. Ponadto wydarzenia promocyjne (tj. Projekt Plaża – TVN, wybory Miss, turnieje rycerskie, festiwal muzyki reggae). Serdecznie zapraszamy!

W bezpośrednim sąsiedztwie Domków Nad Morzem DZIEDZIC czekają na Państwa:
Morze (400 m od naszego obiektu) – piękne, czyste, urokliwe.
Plaża (10-15 minut spacerkiem od naszego obiektu) – z dogodnym zejściem, czysta, piaszczysta zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych.
Trasa rowerowa/rolkowa – 150m od naszego obiektu
Ranczo w Bobolinie (600m od naszego obiektu) – wspaniała jazda konna po plaży, konie pod siodło, w zaprzęgu, nauka jazdy konnej, jazda konna w terenie, pensjonat dla koni. Na dzieci czekają źrebaki i kucyki.
Lasy iglaste – pachnące, sprzyjające spacerom.
Korty tenisowe (500m od naszego obiektu)
Bunkry w Bobolinie - owiane tajemnicą budowle, pozostałość po II Wojnie Światowej, położone wzdłuż wybrzeża, pomiędzy miejscowościami Bobolin a Darłówko, większość z nich położona jest na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej.

A także:
Bliskie sąsiedztwo dynamicznego Darłówka (6km od naszego obiektu) z atrakcjami turystycznymi: min. urokliwy Port rybacko – turystyczny w Darłówku, Most zwodzony, szeroka i czysta plaża.
Bliskie sąsiedztwo średniowiecznego Królewskiego Miasta Darłowa (5km od naszego obiektu) bogatego w zabytki i liczne atrakcje (min. Zamek Książąt Pomorskich, Latarnia Morska, Pomnik Rybaka, Brama Kamienna)
Rejsy wodolotem na duńską wyspę Bornholn z portu w Darłówku
Rejsy wycieczkowe statkiem po morzu.
Połowy wędkarskie na otwartym morzu.
Bogata oferta Aqua Parku Jan w Darłowie (6km od naszego obiektu), kompleksu basenów z wodą morską.
Jezioro Bukowo (zaledwie 1500 m od naszego obiektu) z szeregiem atrakcji:
1 klasa czystości wody!
Przystań żeglarska z możliwością cumowania jachtu i sprzętu wodnego
Profesjonalne Szkółki windsurfingu z wypożyczalnią sprzętu
Rejsy na katamaranach
Rejsy statkiem wycieczkowym po jeziorze
Idealny raj dla wędkarzy – 20 gatunków ryb
Więcej na stronach: www.bobolin.pl, www.dabki.pl, www.darlowo.pl, www.darlowko.pl
Park Wodny Koszalin www.aquapark.koszalin.pl - ul. Rolna 14 75-436 Koszalin
Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Zapewnia gościom moc atrakcji, z których będą mogli korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. W strefie rekreacyjnej można skorzystać z sześciu basenów, w tym dwóch w strefie zewnętrznej, z których jeden czynny będzie przez 12 miesięcy w roku. W basenie dodatkowo będzie można skorzystać z masażu karku i masaży ściennych oraz 6 leżanek z masażem powietrznym. W części wewnętrznej natomiast znajduje się: basen pływacki, basen do nauki pływania, basen dla dzieci głębokość, basen rekreacyjny wewnętrzny. Ponadto w części rekreacyjnej: leżanki basenowe, sztuczna rzeka, wodospady rurowe, gejzery powietrzne, jacuzzi, ścienne masażery. W strefie dziecięcej maluchy będą korzystać również z wielu atrakcji min. zjeżdżalni, zabawek wodnych, a na zewnątrz z bezpiecznego placu zabaw. Ponad to w strefie mokrej jest możliwość zorganizowania urodzin naszych pociech w specjalnie do tego przygotowanych salach. Dla klientów oczekujących mocniejszych wrażeń mamy w ofercie 6 zjeżdżalni: Anakonda
Anaconda czarna dziura, Turbo, Anaconda Z, Cebula, Rodzinna. Spragnieni ciszy i spokoju będą mogli skorzystać z bogatej oferty Strefy SPA w której znajdują się: łaźnie – solankowa, parowo-błotna, sauny – fińska, ziołowa, do rytuałów, zewnętrzna, kabina infrared, strefa jaccuzi, bicze szkockie, słoneczna łąka, grota solna, grota lodowa
wypoczywalnia z tarasem I sześcioosobowym jacuzzi. W Parku Wodnym Koszalin każdy znajdzie coś dla siebie, nie zabraknie tu atrakcji i… wody. Nad jej parametrami czuwać będzie Daisy czyli zintegrowany system Dryden Aqua zapewniający krystalicznie czystą i zdrową wodę w basenach dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii zapewniających odpoczywającym 100% bezpieczeństwa. Zastosowanie innowacyjnego systemu oczyszczania wody zapewni jej krystaliczną czystość, możliwie najniższe zużycie chloru przez co ten będzie praktycznie niewyczuwalny i co bardzo ważne dzięki systemowi Daisy aquapark jest w stu procentach bezpieczny w szczególności dla alergików.
Baseny rekreacyjne czynne od 9:00 do 22:00. Telefon do kas i Biura Obsługi Klienta 94 721 60 06.
JAZDA KONNA - stadnina Mustafa w Bobolinie
Chcąc podzielić się naszą pasją i zarazić nią innych, oferujemy proponujemy Państwu skorzystanie z oferty położonego niedaleko nas rancza Mustafa i niecodzienny wypoczynek - jazdę konną. Stadnina zapewnia atrakcje zarówno jeźdźcom zaawansowanym jak i osobom, które chcą wykorzystać czas wolny na naukę jazdy konnej. Instruktorzy zapewnią Państwu opiekę i fachową poradę. Na naukę jazdy konnej zapraszamy także najmłodszych Gości, na których czekają kuce oraz mini zoo z lamami, kózkami, królikami. Radzimy zaopatrzyć się w dużo marchewki, jabłek i sałaty!
KITESURFING - szkolenia http://www.alewieje.pl/
Rezerwacje i informacje: info@alewieje.pl +48 607 460 071
Szkolenia w zależności od kierunku wiatru odbywają się w Unieściu, w Dąbkach, na Jeziorze Bukowo, na Jeziorze Jamno. Dojazd – znajdziesz nas w siedzibie Wakepark Koszalin, przy Zalewie "Wodna Dolina" w Koszalinie, ul. Sybiraków 75-708.

WAŻNE INFORMACJE:
POMOC LEKARSKA
Przychodnia rodzinna w Darłowie ul. M. C. Skłodowskiej 32 tel. 94 314 47 33.
APTEKA
Centrum Dąbek
KOŚCIÓŁ
ul. Darłowska 14, 76-156 Dąbki, 94 314 8608
Msze święte: w niedziele od września do maja: 9.00, 11.00; w czerwcu, lipcu i sierpniu: 9.00, 11.00, 19.30
w dni powszednie, oprócz poniedziałków: od września do kwietnia: 17.00; od maja do sierpnia: 19.00